Na jídle záleží

Na jídle záleží

Zamysleme se společně nad tím, co děláme půdě, vzduchu, vodě a všemu, z čeho čerpá naše potrava. Půda je neustále používaná, ale nesprávným  používaním zneužívaná.  Ano, máme hnojiva. Ale ty jsou tvořeny ze tří hlavních minerálů – sodík, fosfor a draslík. Půda potřebuje 52 různých minerálů, aby se mohla revitalizovat. Pokud tato výživa půdě chybí, jsou podvyživené všechny rostliny, které na ní pěstujeme. Ztrácejí svoji obranyschopnost. Mnohem snadněji je pak napadají škůdci a onemocní různými chorobami. Co pak? Nezbývá, než se obrátit na chemické společnosti, které vyrábí různé podporovače růstu, pesticidy, fungicidy a mnoho dalších prostředků na hubení škůdců. Vyvíjíme tisíce chemických sloučenin, které tzv.pomáhají k větší produktivitě výroby v zemědělství.
Co je výsledkem? Máme plné regály nepřeberného množství potravin a produktů, jejichž koncovým výstupem jsou toxiny v našem těle. Ať jíme co jíme, jsme krmeni pouze tím co jsme vložili do své půdy.

 Navíc jíme jídlo vařené a studie ukazují, že i pokud jídlo jen lehce podusíte, zbavíte ho enzymů. Ty ovšem mají tělu pomáhat s trávením a vstřebáváním živin, které jídlo obsahuje. Každý by měl tedy jíst převážně syrovou stravu. Když jídlo uvaříte, imunitní systém reaguje, jakoby to byl toxin, pravděpodobně proto, že proces vaření mění strukturu jídla. Současnost bohužel odhaluje i skutečnost, že imunologicky je naše populace velmi slabá (přemíra antibiotik, ovzduší, elektrosmog, atd. ???). Abychom dále nepřetěžovali již oslabený imunitní systém, měli bychom zajistit, aby alespoň 51% každého jídla, které jíme, bylo v syrovém stavu.

Jakýmsi moderním východiskem jsou takzvaná super jídla (promiňte mi tento poněkud bizarní název) – spirulinu, ječmen, chlorelu, kustovnici a další. Obsahují velké množství minerálů, které jsou rychle vstřebatelné v našem organismu. Na celé čáře vyhrávají kakaové boby. V nich je obsažena také celá řada kvalitních minerálů a antioxidantů.

Pojďme se podívat na chlorellu a zelený ječmen viz. článek.

Náš organismus nutričně hladoví a my pak hledáme cesty z bludných kruhů v podobě různých doplňků stravy, v jejichž nepřeberném množství se nelze často ani zorientovat. Měli bychom investovat a jíst to, co našemu tělu skutečně prospívá: dodat mu potřebné vitamíny, minerály v nejlepší kvalitě, ale i v příslušných poměrech. Rozhodně se nám to jednou vrátí.

O vitamínech bylo již mnoho řečeno, každý ví, že je potřebujeme. Ale bavme se o  kvalitních vitamínech, které tělo skutečně dokáže zpracovat. Jeden druh vitamínu může ovlivnit léčení různých typů nemocí. Ale musíme mít stále na zřeteli, že metabolický proces ovlivňují stovky a tisíce faktorů. Jediným správným východiskem je komplexní celostní přístup. 

Pokud chcete pro sebe něco udělat, musíte to udělat sami. Musíte číst, hledat informace, zorientovat se v tom, co vám nejlépe vyhovuje. Ale hlavně začít.Otázky sebepoznávání jsou v tomto případě zasádním předpokladem. 

Když si začneme vybírat syrové organické rostlinné jídlo, tak už tím se rozhodneme, že chceme kvalitu. Nenutím nikoho, aby jedl jen syrovou stravu nebo byl vegetariánem či veganem.
Jedno vím určitě, jídelníček, který obsahuje z 80% syrovou stravu v podobě zeleniny, ovoce, ořechů, semínek, řas, klíčků, zeleného ječmene, bylinek je základem a důležitou součástí zdravého a spokojeného života.


Nejlepší lékaři a nejlepší experti na výživu jste vy SAMI. Máte všechno v sobě, všechno potřebné vybavení k tomu, abyste cítili co je pro vás dobré a co ne. Lidé by měli přestat být pacienty a začít být lidmi.  Proč nebýt zdravý a šťastný? Proč ne? Změňte svůj život, začnete trochu cvičit, jezte správně a myslete správně. Odměnou vám bude stav vašeho těla a radost z toho, že jste sami tvůrcem svého zdraví. Jediný důvod proč to mnozí z nás nedělají, je neschopnost převzít zodpovědnost sám za sebe. Je to jediný skutečný způsob jak uchopit správně svůj život.