CHLORELLA

CHLORELLA

 

Co umí tato sladkovodní řasa? 

 

Chlorella je bohatá na vitamíny A, H, D, C a B, včetně kyseliny listové nebo vitamínu B12. Což u rostlin není obvyklé. Většinou bývá obsažen v mase. Proto řasa může velmi dobře posloužit jako doplněk stravy pro vegetariány, kteří mají problém s dostatečným příjmem této látky. 

Z minerálů obsahuje vápník, hořčík a draslík, ale i zinek, fosfor, měď a relativně dost železa. I to je dobrá zpráva pro vegetariány. Tato důležitá látka přispívá ke správné tvorbě červených krvinek, ke zmírnění únavy nebo vyčerpání a k normální funkci imunitního systému. 

Chlorella, stejně jako ostatní zelené potraviny (ječmen a spirulina) fungují jako záchranný kruh, který nám pomáhá dodávat do těla přirozenou cestou to co potřebuje, aby správně fungoval imunitní systém, trávící systém atd...Je to takový multivitamín z přírody. Můžeme se ni dívat jako na potravinu. Správně bychom měli jíst více zeleniny ke každému jídlu. Hlavně saláty, ale nikdy nesníme tolik, abychom zapezpečili pro tělo prospěšné látky. Zelené potraviny jsou výborným doplňkem. 

Chlorellu lze využít i při hubnutí. Obsahuje dvakrát více bílkovin než luštěniny. Pokud potřebuje tedy zvýšit konzumaci bílkovin, můžeme svůj jídelníček obohatit o chlorellu. Zasytí a zmírňuje pocit hladu. Samozřejmě je třeba přidat i více pohybu, abychom podpořili látkovou výměnu a organismus lépe využil a zpracoval rostlinné bílkoviny. 

Abychom lépe pochopili fungování chlorelly, tak si představme jednoduše chlorellu jako "život". Je to živá rostlina ve které vládne "synergie"  neboli "spolupráce". Vše společně nádherně ladí. A organismus to mnohel lépe zpracuje, protože to je přirozenost. Není to nic umělého, co nezná. Živý systém nelze definovat klasickou analýzou. A tak ono "něco", co uvnitř chlorelly usiluje o zdravý růst jí samotné pomáhá v přirozeném růstu i jejím konzumentům. 

Proto slovy Marie Trében - nakupujme raději v Boží lékárně....